Затопив сусід, що робити?

Ви зробили ремонт, і здається, вже ніщо не віщує проблем. Ремонтні роботи закінчені, цей етап пройдено і можна лише насолоджуватися життям у своїй домівці.
Але ось, несподівано, починає капати зі стелі, заливати стіни і підлоги. Вас затопили сусіди. Що робити?

Перше, що потрібно зробити при затопленні, це знеструмити квартиру, щоб уникнути замикання. І викликати електрика. Безпека понад усе! Обов’язково переконайтеся, що електрик склав Акт огляду (Дефектний Акт), який є підтвердженням факту виклику і наявних пошкоджень.
Щоб не втрачати дорогоцінний час, постарайтеся на першому етапі знайти причину затоплення самостійно. І швидше усунути джерело течі. Зверніться до сусідів, які можуть бути винуватцями затоплення.

Друге. Зробіть фото-, та відеофіксацію затоплення, починаючи з першого моменту, коли ви помітили, що вас затоплюють. Обов’язково на фото- та відео-фіксації має бути мітка дати та часу зйомки, оскільки ці матеріали будуть надалі необхідні для Суду.

Третє. Якщо для ліквідації причини затоплення довелося викликати аварійну бригаду, то не забудьте взяти у них документ, що підтверджує відвідування вашої квартири та причину потопу, та їх дії щодо усунення цієї причини.

Четверте. Відразу після ліквідації джерела течі необхідно викликати комісію з ЖЕКу або ОСББ. А також запросити, як свідків, сусідів, щоб скласти Акт про затоплення / Акт про залиття квартири. Він же буде основним документом, що підтверджує і вказує факт і причину затоплення.
Всі Акти складаються в присутності винуватця затоплення. Якщо ж він не побажав бути при цьому, то це не може бути причиною для оскарження Позову в Суді.

АКТ про залиття квартири (завантажити)

П’яте. На наступному етапі потрібна оцінка збитків. А саме визначення вартості завданих збитків. Оцінку збитків від затоплення здійснюють наші експерти-оцінювачі, що мають професійний досвід в оцінці збитків 17 років.

Про нас (ознайомитись)

Незалежний оцінювач на першому етапі здійснює огляд збитків, фіксує пошкодження та складає Акт огляду пошкоджень. На другому етапі здійснює розрахунок вартості збитків. На третьому етапі складає документ, який необхідний для подачі Позову, а саме “Звіт про оцінку збитків”.
У зв’язку з тим, що деякі дефекти не можуть бути видно відразу ж після затоплення, викликати незалежного оцінювача (незалежного експерта), необхідно через деякий час, коли наслідки затоплення повною мірою виявляться. Це приблизно близько двох тижнів після затоплення.
При погодженні дати та часу відвідування незалежним оцінювачем об’єкта для огляду та складання Акту, необхідно враховувати той факт, що на огляд необхідно письмово запросити винуватця затоплення. Це може бути рекомендований лист із повідомленням про вручення або телеграма з повідомленням.

Текст запрошення:

«Ви запрошені на огляд пошкоджень внаслідок затоплення, яке відбудеться ___ / ___________ / ______ року о ___ : ___ годині, за адресою: _______________________________________.»

або

“Ви запрошені на огляд збитків внаслідок затоплення, яке відбудеться _ / _ / року о _ : _ годині, за адресою: ____.»

або

“Повідомляємо Вас, що / _ / року о _ : _ годині, за адресою: _____, відбудеться огляд збитків для встановлення розміру матеріальної шкоди. У разі неявки, огляд буде проводиться без Вашої участі.”

Також необхідно пам’ятати, що незалежний оцінювач (незалежний експерт), має право фіксувати і брати до уваги тільки видимі результати затоплення. Тому збиток від пошкодження електропроводки розраховується ним на підставі Акту складеного електриком.

Шосте. Після того як всі необхідні документи оформлені і майнові питання про відшкодування збитків не вдалося вирішити мирно, Ви можете подавати Позов до Суду, щодо стягнення з винуватця розміру майнової та моральної шкоди.

Якщо у Вас виникли додаткові питання, телефонуйте за номером +38(050)692-71-64, +38(098)272-94-20 і наші кваліфіковані експерти обов’язково дадуть відповідь на них.

+38 (050) 692-71-64
+38 (098) 272-94-20