Оцінка збитків

Оцінка збитків після залиття водою

Затоплення майна – найпоширеніша причина конфлікту між сусідами.

Часто, за відшкодуванням шкоди заподіяної затокою квартири, необхідно звернутися до суду.

Відповідно до статті 22 Цивільного кодексу України особа, якій завдано шкоди внаслідок порушення її цивільного права, має право на її відшкодування . При цьому збитками є втрати, які особа зазнала через знищення або пошкодження речі.

Керуючись статтею 7 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» у разі визначення збитків або розміру відшкодування у випадках, встановлених законом, проведення оцінки майна є обов’язковим.

Наша оцінка збитків від залиття є належним, допустимим та достовірним доказом, відповідно до рішень судів.

Розмір збитків підтверджується «Звітом про оцінку матеріальних збитків».

Нашими спеціалістами розроблена затверджена практика розрахунків вартості збитків, за допомогою програмного комплексу, а також за прайсами будівельних компаній та магазинів. Це значно підвищує точність розрахунків, а також є доказом правильності та незалежності оцінки.

Також у нас є значна база каталогів різних виробників, яка ведеться з 2000 року. Цю базу ми використовуємо для пошуку доказів про виробника та вартості пошкодженого майна.

Тобто наша оцінка збитків (або вартість відновлювального ремонту) більш ретельна та точна.

Ми проводимо дуже ретельні розрахунки, пошук та перевірку інформації про вартість робіт та матеріалів при оцінці збитків, що значно полегшує захист у суді.

Оцінка збитків квартири

Необхідні документи:

  • Правовстановлюючі документи (Свідоцтво на право власності, Договір купівлі-продажу, дарування тощо);
  • Технічний паспорт;
  • Акти ЖЕК;
  • Квитанції, чеки, договори (по можливості);
  • Паспорт та ідентифікаційний код власника квартири та замовника оцінки.

Розрахунок збитків розраховується при пошкодженнях квартир, будинків, офісів, комерційних, складських та виробничих приміщень, але в основному при оцінці збитків переважає оцінка збитків від затоплення квартири.

У звіті про оцінку збитків ми включаємо безліч різних аспектів, які можуть вплинути на позитивне ухвалення справи в суді.

Оплата робіт з оцінки проводиться на розрахунковий рахунок за виставленою рахунок-фактурою. Цей вид витрат також відшкодовується винною стороною і включається до позовної заяви.

ЗАТОПИЛИ СУСІДИ… ЩО РОБИТИ?

Ви зробили ремонт, і здається, вже ніщо не віщує проблем. Ремонтні роботи закінчені, цей етап пройдено і можна лише насолоджуватися життям у своєму будинку.
Але ось, несподівано, починає капати зі стелі, заливати стіни і підлоги. Вас затопили сусіди. Що робити?

Перше, що потрібно зробити при затопленні, це знеструмити квартиру, щоб уникнути замикання. І перш, ніж увімкнути електрику, викличте електрика. Безпека понад усе! І заразом переконайтеся, що електрик склав Акт огляду, який є підтвердженням факту виклику.
Щоб не втрачати дорогоцінний час, постарайтеся на першому етапі знайти причину затоплення самостійно. І швидше усунути джерело течі. Зверніться до сусідів, які можуть бути винуватцями затоплення.

Друге. За допомогою фотоапарата або відеокамери фіксуйте результати затоплення, починаючи з першого моменту, коли ви помітили, що вас затоплюють. Обов’язково на фото- та відео-фіксації має бути мітка дати та часу зйомки, оскільки ці матеріали будуть надалі необхідні для суду.

Третє. Якщо для ліквідації причини затоплення довелося викликати аварійну бригаду, то не забудьте взяти у них документ, що підтверджує відвідування вашої квартири та причину потопу, та їх дії щодо усунення цієї причини.

Четверте. Відразу після ліквідації джерела течі необхідно викликати комісію з ЖЕКу або ОСББ. А також запросити, як свідків, сусідів, для складання Акту про затоплення. Він же буде основним документом, що підтверджує і вказує факт і причину затоплення.
Також комісія повинна буде скласти дефектний акт пошкоджень від затоплення квартири.
Всі Акти складаються в присутності винуватця затоплення. Якщо ж він не побажав бути при цьому, то це не може бути причиною для оскарження Позову в Суді.

П’яте. На наступному етапі потрібна оцінка збитків. А саме визначення вартості завданих збитків. Для цього потрібно запросити незалежних експертів. В Україні є незалежні оцінювачі, які працюють на підставі Сертифікату та Кваліфікаційних Свідоцтв Оцінювача, виданих Фондом Державного Майна України.
Незалежний оцінювач також складає Акт огляду пошкоджень. Цей Акт фіксує пошкодження та завдані збитки приміщенням, але не встановлює причини та винуватця затоплення.
У зв’язку з тим, що деякі дефекти не можуть бути видно відразу ж після затоплення, викликати незалежного оцінювача (незалежного експерта), необхідно через деякий час, коли наслідки затоплення повною мірою виявляться. Це приблизно близько двох тижнів після затоплення.
При погодженні дати та часу відвідування незалежним оцінювачем об’єкта для огляду та складання Акту, необхідно враховувати той факт, що на огляд необхідно письмово запросити винуватця затоплення. Це може бути рекомендований лист із повідомленням про вручення або телеграма з повідомленням.

Текст запрошення:

«Ви запрошені на огляд пошкоджень внаслідок затоплення, яке відбудеться ___ / ___________ / ______ року о ___ : ___ годині, за адресою: _______________________________________.»

Також необхідно пам’ятати, що незалежний оцінювач (незалежний експерт), має право фіксувати і брати до уваги тільки видимі результати затоплення. Тому збиток від пошкодження електропроводки розраховується ним на підставі Акту складеного електриком.

Шосте. Після того як всі необхідні документи оформлені та майнові питання не вдалося вирішити полюбовно, можна подавати Позов до Суду.